Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt

Projekt

Chodź, pomaluj im świat!

Projekt zrealizowany dzięki „Działaj Lokalnie 2020” to projekt PAFW realizowany przez ARFP i ODL, który miał na celu aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego i przyczynianie się do budowania kapitału społecznego.

 

Celem projektu było poprawienie warunków bezpiecznego i higienicznego  pobytu dzieci w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary - Malewskiej w Barcikowie. Zostały zakupione indywidualne szafki na ubrania i rzeczy osobiste uczniów. Dzięki czemu nasza mała społeczność czuję się bezpieczniej w trakcie trwania pandemii COVID - 19. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał indywidualną szafkę na swoje prywatne  rzeczy, tak  aby wyeliminować przenoszenie się bakterii. Zakup szafek szatniowych sprawił dzieciom wielką radość, zlikwidowano stare, niebezpieczne, nieestetyczne boksy szatniowe i zastąpiono je nowymi, bezpiecznymi i kolorowymi szafkami, które łatwo można poddać dezynfekcji.  Ożywiły one wnętrze naszego korytarza , który również został odświeżony i pomalowany. Czas spędzony podczas składania szafek wpłynął pozytywnie na relację między rodzicami. Rodzice naszych uczniów zintegrowali się ze sobą, ponieważ wspólnie działali na dobro swoich dzieci oraz szkoły.

Została odmalowana sala nr 1, w której zajęcia mają nasze najmłodsze dzieci - "oddział przedszkolny". W sali zostały zmienione kolory z przytłaczających brudnych  pomarańczowych odcieni, na cytrynowo - oliwkowe kolory, w których nasze najmłodsze pociechy odnajdują się doskonale. Na ścianach pojawiły się tablice pomalowane farbą magnetyczno - tablicową, aby bezpiecznie eksponować materiały dydaktyczne i prace dzieci   ( łatwo je dezynfekować i myć).  I tu z pomocą odmalowania sali przyszli, dziadek i tata naszych  uczniów oraz pracownicy szkoły,  którzy zrobili to z wielką przyjemnością.

Wszelkie podjęte działania wpłynęły korzystnie na poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny  wszystkich członków naszej społeczności szkolnej.

 

Data dodania: 2020-10-14 08:42:48
Data edycji: 2022-02-26 16:20:44
Ilość wyświetleń: 589

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY - SKRZYNKA ZAUFANIA

Wirtualna skrzynka zaufania
Więcej informacji

Kalendarz

Plan lekcji 2020/2021 I półrocze , dzwonki

Przejdź na stronę i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej